Českobudějovická kapela chce pomoct v léčbě nemocné dívky

Minimálně 300.000 korun chce českobudějovická kapela The Greens získat na léčbu pro nemocnou dívku Barboru Sedláčkovou. Školačka trpí neuropatií, což výrazně omezuje její pohyblivost. Kapela The Greens proto pro dívku složila speciální píseň a sbírkou od veřejnosti chce v projektu s názvem Vánoční pusa získat výše zmíněnou částku. Peníze pak budou směřovat na léčbu pomocí kmenových buněk. Novinářům to dnes řekli členové kapely a rodiče Barbory Sedláčkové.  

"Projekt Vánoční pusa vzniknul tak, že jsme původně začali vybírat vstupné a řekli jsme si, že bychom ho věnovali na nějakou hezkou věc," uvedla zpěvačka kapely Kateřina Matoušková. Dodala, že nápad podpořit Barboru Sedláčkovou se nabízel tím, že dívka také pochází z Českých Budějovic. Přestože jí je teprve 13 let, její jméno v regionu řada lidí zná. Je to dáno tím, že Sedláčková se věnuje malování. Vzhledem ke své nemoci však nemůže používat ruce, proto maluje pusou. "Jsou to úžasný obrázky a řada lidí přiznává, že to co Barunka dokáže namalovat pusou, by ostatní nezvládli ani rukama," uvedl Matoušková.

Členové kapely už dívku podpořili loni, když zorganizovali sbírku na nákup speciálního přístroje. Letos mohou lidé opět posílat peníze na konkrétní účet, více informací najdou na webu. "Těch 300.000 korun je jen zlomek částky potřebné na léčbu kmenovými buňkami. Pokud se podaří vybrat více peněz, rozhodně to přivítáme," uvedl kytarista The Greens Jan Novotný. Na písni s názvem The Fish, kterou kapela složila pro Barboru Sedláčkovou, spolupracoval i muzikant Jan Ponocný známý z projektu Circus Ponorka.

zdroj: ČTK