Dvojnásobný vrah Heidinger je na svobodě

Jan Heidinger, který v únoru roku 2010 v Českých Budějovicích zavraždil svou matku a jejího partnera, je na svobodě. Obvodní soud v Praze 8 mu změnil ústavní psychiatrickou léčbu na ambulantní, napsal Českobudějovický Deník. Heidinger trpí schizofrenií a kvůli nepříčetnosti nebyl odsouzen k trestu několilaletého vězení. Krajský soud mu nařídil v srpnu 2010 ústavní léčbu.

"O změně ústavního léčení v ambulantní jsme rozhodli v dubnu. Nikdo se proti tomu neodvolal, takže rozsudek už nabyl právní moci," řekl pražský soudce Miroslav Sládek. Dvaatřicetiletý Heidinger nyní musí ambulantně navštěvovat psychiatra a užívat léky.
 
Paranoidní schizofrenii u něj lékaři rozpoznali v roce 2009. Tehdy ho po několikatýdenní hospitalizaci na psychiatrii českobudějovické nemocnice propustili. Heidinger následně nepokračoval v ambulantní terapii, což v únoru 2010 vyústilo v tragickou událost.
 
Vražda, z níž byl Heidinger obviněn, se stala krátce po půlnoci 11. února nedaleko centra Českých Budějovic v jednom z činžovních domů v Komenského ulici. Heidinger je syn zavražděné ženy z předchozího manželství. Jejímu muži prý již dříve vyhrožoval zastřelením a několikrát ho fyzicky napadl. Policisté mohli podle prověrky tragédii zabránit. Kriminalisté zadrželi Heidingera pár dní po vraždě v německém Pasově.
 
zdroj: ČTK