Gang, který ukradl kamion s televizory, byl zadržen

Jihočeští kriminalisté obvinili skupinu osmi lidí z krádeže kamionu s několika sty televizory za 6,5 milionu korun. Ten zmizel koncem ledna z areálu spedičního skladu ve Strakonicích. Lup prostřednictvím velkoskladu s elektronikou rozprodávali dalším osobám po celé republice. Podezřelí jsou ve vazbě, v případě odsouzení jim hrozí deset let odnětí svobody, řekl dnes ČTK mluvčí policie Jiří Matzner.

"Šestatřicetiletý pachatel z Prachaticka, pravděpodobně hlava skupiny, odcizil pomocí lsti koncem ledna letošního roku z areálu spediční společnosti ve Strakonicích vytypované nákladní vozidlo značky DAF v hodnotě 1,5 milionu korun. Vozidlo bylo naloženo spotřební elektronikou, konkrétně několika sty televizory za 6,5 milionu korun," popsal Matzner.

Pachatel měl podle policie předem domluvený sklad, kam kamion zavezl a s několika společníky vyložil. Odcizený kamion pachatelé odstavili v Rakousku, zhruba 200 metrů od přechodu u Nové Bystřice. Mezitím skupina podle plánu rozprodávala televizory složené ve skladu dalším překupníkům či je sama rozvážela a prodávala dalším osobám. Odcizený kamion policisté našli v polovině února.

Mezitím na základě několika indicií kriminalisté sledovali několik podezřelých. Podrobné pátrání pak kriminalisty dovedlo k nalezení jejich skladu i zajištění zhruba poloviny odcizených televizorů.

Podezřelí jsou ve věku 30 až 55 let a pocházejí z Českobudějovicka, Táborska, Prachaticka, Jindřichohradecka a jeden z Náchoda. Zloději způsobili celkovou škodu ve výši zhruba 8,5 mil. Kč.

zdroj: ČTK