Koh-i-noor představil tónovací pastelky

V Koh-i-nooru Hardtmuth vyvinuli ojedinělé tónovací pastelky. Na světové premiéře na Mezinárodním veletrhu papírenských, kancelářských a psacích potřeb ve Frankfurtu nad Mohanem slavily podle podniku mimořádný obchodní úspěch. V současné době je firma přihlašuje k patentové ochraně na klíčových trzích, řekla ČTK manažerka exportu Zdeňka Žánová.

Koh-i-noor na veletrhu Paperworld představil 200 novinek. "Nejúspěšnější byly tónovací pastelky, novinka, kterou nikdo jiný na světě nemá v nabídce. Jde o set tónovacích pastelek Magic, které mají tuhu složenou z různých odstínů jedné barvy," upřesnila Žánová.

Zájem o produkci Koh-i-nooru ze strany obchodních partnerů z celé světa byl proto nadprůměrný. Novinky chtěli prakticky všichni současní obchodní partneři, ale několik obchodníků, kteří s Koh-i-noorem do této doby neobchodovali, například nejvýznamnější rakouský distributor.

Umělecký sortiment patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější exportní produkty společnosti. Loni byl rekordní zájem zejména o vodou rozmyvatelné akvarelové umělecké pastelky Mondeluz, které někteří výtvarníci hodnotí jako nejlepší na světě. Zájem je i o luxusní firemní výrobky. Zcela vyprodaná je například limitovaná edice řady per se zlatým poplatinovaným hrotem, kterým prezident Václav Klaus podepsal prezidentský slib. Největší zájem o ně byl v západní Evropě.

Kromě firemní ochranné známky má Koh-i-noor celou kolekci výrobkových chráněných známek, z nichž některé jsou stejně staré jako firemní. Mezi nejdůležitější patří například VERSATIL - známka pro mechanické tužky. Firemní ochranné známky spravuje pro Koh-i-noor Hardtmuth a.s. lichtenštejnská společnost Establissement International Crayomine.

Koh-i-noor Hardtmuth je jedním z nejstarších výrobců výtvarných, školních, hobby a kancelářských potřeb na světě. Jeho historie sahá až do roku 1790. Nyní je vůbec největším výrobcem svého druhu ve střední a východní Evropě. Ochranná známka Koh-i-noor byla poprvé zaregistrována v roce 1894 a dnes je chráněna v 73 zemích. Společnost vyrábí a prodává více než 5000 různých produktů. Loni vyvezla do více než 80 zemí světa zboží za zhruba půl miliardy korun.

zdroj: ČTK