Kraj dá do dopravní infrastruktury v Č. Budějovicích 871 mil. Kč

Jihočeský kraj investuje v rozmezí let 2010 až 2015 do dopravních projektů v Českých Budějovicích 871 milionů korun. Největší podíl peněz směřuje do budování silničního tahu za nádražím. Českobudějovický magistrát investuje v letech 2010 až 2015 do dopravní infrastruktury 130 milionů korun, řekl dnes novinářům hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD). 

"Někdy máme pocit, a nevím nakolik to může být způsobeno tím, že se blíží komunální volby, že veřejnost nedostává správné informace o tom, kdo se jak participoval na rekonstrukci dopravní infrastruktury v Českých Budějovicích," řekl hejtman. Domnívá se, že v porovnání s jinými bývalými jihočeskými okresními městy procentuální poměr investic kraje je právě v Českých Budějovicích největší. "Myslíme si to na základě srovnávacích analýz, které si vedeme," uvedl. 
    
Jihočeský kraj v letech 2010 až 2013 investoval do realizovaných projektů v dopravní infrastruktuře 362 milionů korun. Dalších 509 milionů korun hodlá vynaložit do staveb v letošním a příštím roce. 
    
Jedním z klíčových projektů je takzvaná zanádražní komunikace, která má odvést tranzitní dopravu z centra města. Některé její části už jsou v provozu, další se staví nebo připravují na stavbu. "Počítáme, že zanádražní komunikace by měla být v provozu v celé délce v roce 2016," řekl hejtmanův náměstek Jaromír Slíva (ČSSD). 
 
zdroj: ČTK