Na jihočeských sjezdovkách bylo o víkendu několik tisíc lyžařů

Výborných sněhových podmínek na jihočeských sjezdovkách o víkendu využilo několik tisíc lyžařů. Vyšší počty byly v sobotu; dnes víc mrzlo a foukal vítr. Vzhledem k tomu, že se blíží konec března, byli provozovatelé skiareálů s návštěvností velmi spokojeni. "Tak velký zájem jsme ani nečekali," řekl ČTK Petr Vondraš ze šumavského střediska Zadov. Poslední vlnu rekreantů očekávají o velikonočních prázdninách. 

V areálu Zadov se o víkendu vystřídalo kolem 1500 lyžařů; v sobotu jich přišlo 800. Koncem týdne byla znovu spuštěna i lanovka na Churáňov. Lyžařské středisko bude podle Vondraše v provozu nejméně do 1. dubna. "Podmínky jsou výborné, lidi celkem jezdí. Zatím není důvod to ukončovat," zdůvodnil. 

Ve Skiareálu Lipno lyžovalo v sobotu 1200 lidí, dnes přijelo 500 až 600 lyžařů. "Jsme nadmíru spokojeni. Na březen to je výborná návštěvnost," uvedl mluvčí areálu Jiří Falout. Skiareál bude v plném provozu do 1. dubna, kdy sezonu ukončí. 
    
"Podle mne už nebudou mít lidi o lyžování zájem, i když pro to budou podmínky. Ale ukazuje se, že zájem budou mít na Velikonoce," řekl Falout. Příliv velikonočních rekreantů očekávají na lipenských sjezdovkách od čtvrtka, kdy ve školách začnou prázdniny. Připraven je pro ně pestrý program, včetně recesistických akcí. Podmínky pro lyžování jsou podle Falouta stále výborné. Na sjezdovkách leží kolem 90 centimetrů sněhu. 
 
zdroj: ČTK