Nemocnice České Budějovice buduje nové parkoviště, první auto v něm zaparkuje na jaře příštího roku

Současné parkoviště před Nemocnicí České Budějovice, a. s., přestává se svými 245 místy stačit. Proto se vedení ve spolupráci s Jihočeským krajem rozhodlo zlepšit a usnadnit přístup pacientům a návštěvníkům do největšího krajského zdravotnického zařízení. Na místě bývalé transfuzní stanice nyní buduje nové patrové parkoviště.   

V době největšího náporu během dopoledních a odpoledních hodin bývá nynější parkoviště zcela zaplněné nebo dokonce přeplněné, a to i přesto, že se podařilo vybudovat dalších 150 míst v ulici L. B. Schneidera. „Dostatečný počet parkovacích míst se buduje všude ve vyspělém kapitalistickém světě. Toto si uvědomujeme, a tak neustále budujeme nová stání,“ upřesňuje ředitel Nemocnice České Budějovice Břetislav Shon.

Přístavba centrálního parkoviště návštěvníků nemocnice začala v září letošního roku. Po dokončení před areálem zaparkuje až 490 aut. Budova bude částečně dvoupodlažní. Spodní část naváže na současné parkoviště a pojme 150 vozů, v horním podlaží bude kapacita téměř 100 míst. Dohromady, včetně parkovacích míst v ulici L. B. Schneidera, najde u Nemocnice České Budějovice místo až 600 aut. 

„Všechny investice do parkovišť, a to nejen výše uvedených pacientských a návštěvnických, ale i zaměstnaneckých, hradila Nemocnice České Budějovice ze svých vlastních prostředků. S otevřením přistavovaného parkoviště před vstupním terminálem se počítá na začátku příštího roku, přesný termín otevření bude záležet mimo jiné i na klimatických podmínkách,“ říká vedoucí Oddělení stavebních investic František Bostl s tím, že náklady dosáhnou 35 milionů korun.

Nové parkoviště bude monitorováno kamerovým systémem a bude mít digitální ukazatel o počtu volných míst. Výhledově však není posledním, které by se mělo budovat. S dalším parkovacím domem počítá Nemocnice České Budějovice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, do čtyř let. Nacházet by se měl vedle porodnice. „Střechu bude tvořit heliport, který bude spojen nadzemní chodbou s prostory monobloku akutních oborů,“ doplňuje ředitel nemocnice Břetislav Shon.