Po chřipce zemřeli v Jihočeském kraji další dva lidé

V nemocnici v Českých Budějovicích a v Táboře zemřeli v posledních dnech další dva lidé po chřipce. Oba se léčili s jiným vážným onemocněním, řekl ČTK mluvčí českobudějovické nemocnice Jan Dušek. V regionu zemřelo po chřipce už osm lidí, šest z toho v posledním týdnu. 

V táborské nemocnici podlehl ve čtvrtek večer zhruba padesátiletý pacient. O den později pak zemřel v Českých Budějovicích pětaosmdesátiletý muž. Oba se podle Duška primárně léčili v nemocnicích s plicními chorobami. 

V Jihočeském kraji přetrvává stav chřipkové epidemie, počet pacientů s respiračními chorobami v regionu se navíc v porovnání s minulým týdnem ještě nepatrně zvýšil. Podle hygieniků na 100.000 obyvatel momentálně připadá 1785 případů tohoto onemocnění. Nemocnost v Jihočeském kraji vzrostla v porovnání s minulým týdnem téměř ve všech věkových kategoriích. Výjimkou je pouze skupina lidí od 15 do 24 let, kde výskyt onemocnění klesl o 7,6 procenta. 
    
Kvůli chřipce platí zákaz návštěv ve všech nemocnicích s výjimkou prachatické. Stejné nařízení vydala v posledních dnech řada domovů pro seniory v Jihočeském kraji. I když nemocnost v regionu v porovnání s minulým týdnem stoupla, provoz zatím nepřerušila žádná mateřská, základní nebo střední škola. 
 
zdroj: ČTK