ROP Jihozápad poslal na modernizaci škol a silnic 214 mil. Kč

Výbor regionální rady ROP Jihozápad na svém zasedání poslal na 25 projektů v Jihočeském a Plzeňském kraji dotace v celkové výši 214 milionů korun. Peníze budou využity na modernizaci školní výuky a také na rekonstrukci veřejných prostranství a ulic v Českých Budějovicích. ČTK o tom informoval mluvčí ROP Jihozápad Radek Polák.  

"V pořadí 19. výzva, která je určena středním a vyšším odborným školám, je specifická svým úzkým tematickým zaměřením. Podpořen byl nákup nových strojů, zařízení a souvisejících technologií, jež umožňují realizovat vzdělávací programy reagující na současné technologie v praxi," uvedl mluvčí. Součástí investic jsou i úpravy budov škol, které jsou nezbytné pro zavádění nových technologií. Z celkového počtu 34 předložených žádostí bylo podpořeno 11 projektů v Jihočeském a 12 projektů v Plzeňském kraji.

Mezi největší investice patří s dotací 25,5 milionu korun projekt VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích. Dotaci 23,2 milionu korun získala Střední průmyslová škola v Tachově.
 
Další, 22. kontinuální výzva ROP Jihozápad je zaměřena na předkládání dílčích projektů v rámci tematického integrovaného plánu rozvoje města České Budějovice pro období let 2008 - 2013. Díky dotaci ROP už začala rekonstrukce veřejných prostranství a ploch ulice Čechova v úseku Žižkova - Mlýnská stoka. Práce by měly skončit v únoru 2013 a z prostředků ROP si vyžádají přes 12 milionů korun. Další projekt podpořený šestimilionovou dotací zahrnuje rekonstrukci veřejných prostranství a ploch frekventované Žižkovy ulice od Senovážného náměstí.
 
zdroj: ČTK