V jižních Čechách zemřeli po chřipce další dva lidé

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce v posledních dnech další dva lidé, jeden pacient v nemocnici v Prachaticích, druhý v nemocnici ve Strakonicích. V jižních Čechách tak letos zemřelo po chřipce už 18 lidí, řekl dnes ČTK František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice. 

Počet lidí s respiračním onemocněním v regionu přitom už klesl. Hygienici nyní evidují 1484 případů na 100.000 obyvatel, což je v porovnání s minulým týdnem o čtyři procenta méně. Ubylo také pacientů s chřipkou. Nyní jich je 207 na 100.000 obyvatel, což je o třetinu méně než v minulém týdnu. 

"Nemocnost poklesla v tomto týdnu v regionu mezi všemi věkovými skupinami s výjimkou věkové kategorie 15 až 24 let," řekl Kotrba. Tam počet onemocněních o 5,5 procenta vzrostl. Podle Kotrby je letošní období chřipek v porovnání s předchozími roky výjimečné. "Především svou délkou, chřipková sezona trvá už sedmý týden. A také vysokým počtem komplikací a závažných klinických průběhů onemocnění včetně úmrtí," řekl Kotrba. 
    
Od soboty končí zákaz návštěv v českobudějovické a prachatické nemocnici. V příštím týdnu podobný krok učiní ve zdravotních zařízeních v Dačicích a Jindřichově Hradci. Zákaz návštěv tak zůstane pouze v nemocnici ve Strakonicích. 
 
zdroj: ČTK