V Malenicích se dnes lidé naposledy rozloučí s Jiřinou Jiráskovou

V kostele svatého Jakuba v jihočeských Malenicích se dnes lidé naposledy rozloučí s herečkou Jiřinou Jiráskovou. Zemřela 7. ledna po dlouhé nemoci ve věku 81 let. Podle svého přání spočine na místním hřbitově v rodinném hrobě svého životního partnera Zdeňka Podskalského, se kterým v Malenicích trávila šťastné chvíle. 

Odpoledne vyjde průvod za rakví z domu smutku do kostela, po mši bude rakev s ostatky zesnulé uložena do hrobu. Spočine v něm také urna matky Jiřiny Jiráskové, kterou měla doma. Místnímu hřbitovu se říká malý Slavín. Vedle režiséra Podskalského tu místo posledního odpočinku našel také manžel Jiráskové - herec Jiří Pleskot, ale také stavitel Národního divadla architekt Josef Zítek, sbormistr Pavel Kühn a další osobnosti. 

Obdivovatelé a kolegové herečky se s ní už rozloučili 11. ledna v hledišti pražského Divadla na Vinohradech, o tři dny později se konala zádušní mše za zesnulou v chrámu Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí v Praze, kterou sloužil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. 
 
zdroj: ČTK