4. mistrovství – Přeborník města v lezení na přepravky ve Freistadtu

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje přijala pozvání sdružení z Horního Rakouska – Naturfreunde na akci - 4. mistrovství Přeborník města v lezení na přepravky, které se konalo v městském příkopu u Linecké brány ve Freistadtu v sobotu 7. září 2013. Akce se zúčastnilo sdružení Země – nezemě, o.s. Do závodů vyslali dvě třináctileté členky- Dádu Heřmanskou a Báru Vodičkovou.

Po jednodenním tréninku účastníci akce vyrazili spolu s Petrem Novákem do krásného prostředí městského podhradí Freistadtu. Organizátoři si účast Jihočechů velmi pochvalovali, seznámili je s podmínkami a závod začal. Účastníci byli dle věku rozděleni do tří kategorií a každý závodník měl tři pokusy. Závodnice ze Země- nezemě to hned na začátku rozbalily naplno. Dáda začala na 19 bedničkách a Bára na 22. Občas někdo z dalších lezců překonal dvacetibedničkovou metu, dokud nepřišel Sebastian.
 
Místní mladík na první pokus zdolal rekord mistrovství a dolů se poroučel z 33. bedničky. Ve věkové kategorii ročníků 1999 – 2001 to byl jediný člověk, který překonal závodnice Země- nezemě. Dáda se zlepšila na 21 bedniček, Bára zopakovala 22 a ve třetích pokusech se již projevila únava. Celkově skončila Bára ve své kategorii druhá, Dáda o jedno místo za ní. Celkově pak mezi 52 účastníky skončily na sedmém a osmém místě.