Autobus se srazil s trolejbusem, 6 raněných

Šest lidí bylo zraněno při dnešní srážce autobusu a trolejbusu na křižovatce u autobusového nádraží v Českých Budějovicích. V obou vozech cestovalo zhruba třicet osob. Řidič autobusu byl zraněn těžce, je v kritickém stavu, řekla ČTK mluvčí hasičů Vendula Matějů. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se celková škoda na vozidlech odhaduje na 1,5 milionu korun. Provoz na křižovatce se podařilo obnovit po 20:00.

"Záchranáři na místě ošetřili šest lidí. Řidič autobusu utrpěl mnohačetná poranění a byl v kritickém stavu převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice. Dalších pět lidí bylo zraněno lehce. Jednalo se především o poranění hlavy, zhmoždění hrudníku a drobné řezné ranky," upřesnila mluvčí krajských záchranářů Petra Kafková.

Všichni zranění byli převezeni do českobudějovické nemocnice. Těžce zraněný řidič byl podle mluvčího nemocnice Jana Duška před 19:00 stále na operačním sále.

Autobus ČSAD Autobusy České Budějovice se srazil s trolejbusem linky číslo tři na křižovatce ulic Průmyslová a Dvořákova před 16:30. Odhadovaná škoda na trolejbusu činí podle mluvčího Drápala milion korun, na autobusu 500.000 Kč.

Policie nehodu vyšetřuje, viníkem je pravděpodobně těžce zraněný řidič autobusu, uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Zároveň vyzval další, údajně zraněné cestující, kteří místo nehody opustili před příjezdem policie a záchranářů, aby se ozvali na linku 158.

zdroj: ČTK