Právě se nacházíte:

Bouřka omezila dopravu

Bouře na jihu Čech v noci na dnešek omezila dopravu na dvou místech. Na železniční trať v úseku Vyšší Brod - Rybník liják naplavil kamení, výluka tam podle informací Českých drah trvala přes 17 hodin. Na silnici u obce Vacov na Strakonicku se vlivem deště sesula mez na vozovku. Správa a údržba silnic úsek dopoledne plně zprovoznila.

Zeminu z polí strhla voda u Vacova mezi obcemi Přečín a Chvalšovice. Zavalen tam byl asi dvacetimetrový úsek v nepřehledném úseku za horizontem. "Silnice je už plně průjezdná, v pondělí se budou ještě čistit příkopy," řekl ČTK Jan Staněk z cestmistrovství správy a údržby silnic ve Volyni. Podle něj byla podobná situace na několika místech.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Matějů situace v noci nebyla vlivem bouřek nijak dramatická, nenapáchala větší škody. "Hasiči do půlnoci zasahovali asi ve 30 případech. Čerpali vodu ze zatopených sklepů, odklízeli z vozovky spadlé stromy, které ale nikde netvořily komplikaci v dopravě," řekla ČTK.
 
Čtyřikrát byl úder blesku příčinou vzniku požáru, ale ani tentokrát nešlo o významné události, při kterých by vznikly vysoké škody.
 
Bouřky zasáhly také sousední Rakousko. Ve Štýrsku v noci na dnešek způsobilo krupobití a silný vítr škody ve výši několika milionů eur, uvedla agentura APA. Především v rekreační oblasti Murtal byly hlášeny sesuvy půdy a v důsledku vydatných dešťů se zde rozvodnily některé potoky a zalily ulice a sklepy domů. Do záchranných prací byla nasazena asi tisícovka lidí.
 
zdroj: ČTK