Českobudějovická nemocnice omezuje péči i operace!

Českobudějovická nemocnice od středy odkládá neaktuní péči, hospitalizace i operační zákroky.  Omezení potrvá zřejmě do 13. listopadu. Pacienty, jejichž zákrok byl odložen, vyrozumí telefonicky či e-mailem personál naší nemocnice.

"O odložení konkrétních typů výkonů rozhoduje vždy primář oddělení. Opatření se netýká léčby akutních onemocnění a onemocnění, jejichž odklad by mohl vést k poškození zdraví pacientů, například onkologická léčba. Od pondělí 19. října jsme také uzavřeli druhé výdejní místo Lékárny pro veřejnost v ulici L. B. Schneidera," uvedl předseda představenstva českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

Infekční oddělení už na jaře vyčlenilo 47 lůžek pro pacienty s koronavirem. Kromě toho nově nemocnice využije také prostory v částech urologie. "Je to logický krok v tom, jak se činnost na některých odděleních omezuje, vznikají nám nové lůžkové i lidské kapacity," uvedla Nováková. Dodala, že nemocnice může i v dalších dnech reagovat na vyvíjející se situaci a případně ještě počet lůžek pro pacienty s koronavirem zvýšit.

Na jihu Čech je aktuálně přes 5100 aktuálně covidově pozitivních lidí. Denně podle hygieniků přibývá kolem 300 až 500 nových případů. Řádově jednotky pacientů s covidem-19 pak umírají. V Jihočeském kraji ale stále nejde o zásadně dramatické číslo.