Chcete mít dokonalý make-up? Nenechte se oklamat umělým osvětlením

Trendem v oblasti líčení je především přirozeně vypadající make-up. Většinou je ale těžké přirozeného a jemného vzhledu dosáhnout, pokud nemáte ke zkrášlování dostatek denního světla. To potvrzuje i aktuální průzkum společnosti Wirtuuu, podle kterého chybí denní světlo při líčení téměř 65 % českých žen. Mnohé z nich jsou také zvyklé malovat se v koupelně nebo na chodbě, které jsou často úplně bez oken. V případě, že se tedy pravidelně upravujete pod umělým osvětlením, může být výsledný make-up zkreslený.

Denní světlo do koupelny dostaneme i jinak než oknem

Ačkoliv dnes máme na výběr z široké škály moderních led žárovek, žádná z nich přirozené denní světlo zcela nenahradí. Jestliže máte koupelnu situovanou tak, že není možné umístit do ní okno, řešení může přinést světlovod. „Jedná se o technologii odrazu a jeho podstata není nijak složitá. Světlovody přivedou do interiéru světlo speciálním vysoce reflektivním tubusem, jehož stěny tvoří zrcadla s maximální odrazivostí. Jsou navíc doplněna o skleněné rozptylovače, takzvané difuzéry, které světlo po místnosti rovnoměrně rozptýlí,“ říká Jakub Brandalík ze společnosti Lightway.

Při výběru dbejte na kvalitu

Jedním z hlavních faktorů při výběru světlovodu je množství a intenzita světla, které je schopen do místnosti přivést.  Základními materiály pro výrobu střešní kopule je plast a sklo, rozdíly v kvalitě mohou být zásadní. „Ideálním řešením jsou kopule skleněné, vyrobené z pevného křišťálu, které časem nemění propustnost světla, jsou odolné vůči silnému větru, poškrábání, UV záření a mají velice dlouhou životnost, “ dodává Jakub Brandalík.

Pokud se tedy rozhodnete svou koupelnu prosvětlit, vylepšit její atmosféru a ulehčit si práci při každodenních úpravách, výběr kvalitního světlovodu nepodceňujte.