Den dětí na zámku Loučeň ve víru pohádek, kouzel a speciálních prohlídek

Co děti kromě dárků a dobrot milují nejvíce? Pohádky, a právě ty mají možnost shlédnout na živo v zámeckém amfiteátru zámku Loučeň. Druhá červnová sobota bude patřit těm nejmenším. Zámek Loučeň, který nezapomíná ani na nejmladší návštěvníky, připravil doslova kolotoč speciálních prohlídek, pásmo napínavých pohádek a spoustu dalších překvapení, které zabaví všechny děti bez rozdílu věku. 

„Zámek Loučeň je ideálním místem pro strávení volného času s rodinou. Pravidelně připravujeme pro naše návštěvníky program, který nejenže pobaví, ale zároveň jim přinese nové poznatky a zážitky“, uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Tento pohádkový den, určený zejména dětem jsme připravili tak, aby se zábavnou formou dozvěděli různé zajímavosti a zároveň si odnesli vzpomínky na nevšední odpoledne prožité v našem zámeckém areálu, dodává Kateřina Šrámková. 
 
Nejlepší způsob jak oslavit Den dětí, je vyrazit na společný rodinný výlet, který skýtá možnost strávit nezapomenutelné chvíle se svými nejbližšími. Zámek Loučeň naplánoval do svého loučeňského kalendáře na neděli 1. června program ve znamení pohádek a speciálních prohlídek. Bílá paní Loučeňská přivítá malé návštěvníky na nádvoří a společně pak budou moci kreslit obrázky jako pozdrav pro všechny oslavující děti. Dvacet nejšikovnějších malířů bude odměněno porcí sladké Ftipné kaše s kakaovým úsměvem. Ti co rádi odhalují tajemství, mohou zavítat do nové expozice zámeckého sklepení a nahlédnout do knihy kouzel a vyzkoušet si uvařit kouzelné lektvary. Během celého dne budou probíhat oblíbené prohlídky barokního zámku s krásnou princeznou, se zámeckou kuchařkou či s Bílou paní. Speciální čokoládová prohlídka poodhalí všem mlsným jazýčkům taje této kakaové pochoutky. Na milovníky pohádek čeká v amfiteátru od 11 hodin nabitý program, který bude zahájen pohádkou „Zazpívejme notu, pro křiklouna Otu“ o chasníkovi Otovi, který huláká tak, až se ho víla Elfríma a hejkal Helbert rozhodnou oženit. Další pohádka “O princezně, která všechno chtěla hned“ pojednává o princezně, která myslí jen a jen na sebe. Malí diváci si tak z divadelního představení odnesou nejen úsměv na rtech, ale i ponaučení, která ukrývá snad každá správná pohádka.
 
Více informací o programu a dalších akcích na zámku Loučeň na www.zamekloucen.cz