Dvě kamarádky vydaly kalendář. Část výtěžku z prodeje věnovaly dětské onkologii

Deset tisíc korun věnovaly Nemocnici České Budějovice dvě kamarádky - básnířka Věra Hanzalová ze Soběslavi a malířka Daniela Kuruc z Prahy (původně z Českých Budějovic). Jedná se o část výtěžku z prodeje společného kalendáře pro rok 2017, který obě ženy vydaly vlastními silami v nákladu 600 kusů. 

„Rozhodly jsme se podpořit dětskou onkologii v Českých Budějovicích, abychom dětem malinko zpříjemnily život. Navázaly jsme na stejný projekt z minulého roku, který měl poměrně velký úspěch. I tehdy jsme věnovaly výtěžek Nemocnici České Budějovice,“ uvedla Daniela Kuruc.

Věra Hanzalová zmínila, že dalších dvacet tisíc korun ženy věnovaly dalším dětem, které potřebují pomoc. „Musím říct, že máme kolem sebe skvělé přátele a rodinu, všichni se zapojili a snažili se kalendář prodat. Nakonec byl výtěžek ještě úspěšnější než v případě prvního kalendáře, i díky tomu jsme mohly peníze rozdělit a část věnovat ještě dalším dětem. Samozřejmě z toho máme ohromnou radost,“ řekla Věra Hanzalová.
 
„Předpokládáme, že darované finance investujeme do barevných povlečení do dětských postýlek. Vloni jsme dětem nakoupili hračky,“ dodala vrchní sestra Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice Zuzana Šimková.