Festival Okolo Třeboně odstartuje prázdniny na jihu Čech

Prázdniny na jihu Čech začnou 21. ročníkem festivalu Okolo Třeboně. Bude se konat 29. června až 1. července. Program festivalu ještě není zcela uzavřen, ale již nyní potvrzuje tradiční žánrově pestrou dramaturgii. V pátek ho odstartuje skupina Sto zvířat a Jaroslav Uhlíř, řekl ČTK ředitel a dramaturg přehlídky Pavel Barnáš.

Sobota bude patřit Václavu Neckářovi a skupině Bacily. K němu se připojí nejznámější jihočeská seskupení - Epy de Mye, Třeboňští pištci, Ivo Jahelka, Nezmaři a Žalman a přátelé. V neděli bude speciální koncert Michala Pavlíčka, Moniky Načevy a Romana Dragouna v prostoru kaple Schwarzenberské hrobky. Účast potvrdily také Pub Animals, Jananas, My3avi, Pánská šatna, Wild Sticks a další.

Součástí Okolo Třeboně bude tradiční soutěž pro mladé hudební kapely Houpací kůň a nebude chybět jeden z nejvěrnějších účinkujících - Divadlo Járy Cimrmana. Chystá se cyklistický závod Okolo Třeboně - s předem známými výsledky, a charitativní Běh Járy Cimrmana - v zimníku a s kufrem, jehož výtěžek je určen nadačnímu fondu Slunce pro všechny.
 
Úplně poprvé přijede na festival se svým autorským čtením Michal Viewegh. Další novinkou bude rozšíření festivalu do více lokalit v historické části města, a to především do zámeckého parku. "Chceme vnést do centra města současnou kulturu a oživit tak historickou Třeboň," uvedl Barnáš. Do programu budou nově zapojeny i ukázky lidových řemesel. Součástí festivalu by měla být i plenérová výstava výtvarného umění.
 
Na Okolo Třeboně navážou další letní hudební akce: 28. července Léto v Třeboni, 15. srpna Klasika na jihu a 18. srpna Zpátky do Třeboně.
 
zdroj: ČTK