Hasiči na jihu Čech zasahovali po bouři u 150 událostí

Hasiči na jihu Čech v noci na dnešek v souvislosti s bouřemi zasahovali u 150 událostí. Odstraňovali především stromy a větve spadlé na komunikace. V noci museli záchranáři evakuovat dětský tábor u Volfířova na Jindřichohradecku. Bouře poškodila také několik střech a elektrické vedení, přerušila dopravu na železnici. Podle mluvčí hasičů Venduly Matějů nikdo nebyl zraněn.

"Komplex bouřek přešel přes Jihočeský kraj mezi 16:00 až 20:00. Nejdříve zasáhl Šumavu a následně zamířil na Vysočinu a severovýchod Čech," řekl dnes ČTK meteorolog František Vavruška. Nejvíce srážek spadlo na Táborsku a Jindřichohradecku, kde s bouřkami přišlo také krupobití. V Bechyni napadlo 47 milimetrů vody. Vítr v nárazech na Českomoravské vrchovině dosáhl 90 kilometrů.
 
Na železnici byla podle mluvčí Radky Pistoriusové nejhorší situace mezi Prahou a Českými Budějovicemi, kde kvůli popadaným stromům stálo několik rychlíků a počasí ztěžovalo i náhradní autobusovou dopravu. Elektrické vedení spadlo na silnici mezi Dačicemi a Volfířovem.
 
Dnes bude na jihu Čech oblačno až polojasno, místy přeháňky. Nejvyšší denní teploty 22 až 25 stupňů Celsia.
 
zdroj: ČTK