Právě se nacházíte:

Hokej - budějcký fenomén

Jedinečná výstava pro všechny Budějčáky, hokejové příznivce a hlavně fanoušky klubu ČEZ Motor České Budějovice! Expozice vznikla u příležitosti 90. výročí založení klubu a připomíná aktéry a významné okamžiky budějckého hokejového fenoménu od samotných počátků až po současnost. 

Hokejový klub, který se zrodil v Českých Budějovicích počátkem roku 1928 pod názvem AC Stadion, zaznamenal v devadesátileté historii několik přejmenování a doputoval k současnému Motoru. V jeho řadách vyrůstali budoucí členové národního mužstva a mistři světa. Nejeden z nich uspěl v zámořské NHL či nadnárodní evropsko-asijské KHL. Vedle průvodních textů, které návštěvníkům představí zajímavosti a statistiky z historie klubu po jednotlivých dekádách, budou na výstavě k vidění unikátní dobové fotografie, filmové materiály, historická i aktuální výstroj a výzbroj hokejistů, cenné trofeje, plakáty a mnoho dalšího.

Je nám ctí, že záštitu nad výstavním projektem převzal Český hokej a prezident ČH JUDr. Tomáš Král a děkujeme rovněž ČEZ Motor České Budějovice za skvělou spolupráci během realizace výstavy a všem ochotným zapůjčitelům!

Expozice je zpřístupněna 21. prosince 2018 a potrvá do 30. dubna 2019. Vhodná je i pro děti. Sledujte pravidelně náš Facebook, Instagram a web pro další informace. Budeme také rádi za sdílení události na Facebooku a hashtagu #muzeumnaledu. Objevte spolu s námi devadesátiletou historii klubu - pouze v Jihočeském muzeu! (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice, vchod ze Senovážného náměstí)

http://www.muzeumcb.cz