IGY Centrum věnovalo květiny seniorům i studentům

Více než 40 velkých truhlíků s květinami věnovalo českobudějovické IGY Centrum několika institucím v krajském městě. Okrasné květiny budou zdobit například prostory ALZHEIMER Centra v Českých Budějovicích a Centra sociálních služeb Emausy. Například k výuce je využije také Střední odborná škola ZAHRADNICKÁ v Českých Budějovicích.   

„Květiny byly původně součástí naší pasáže. Kvůli rekonstrukci  jsme je ale museli odstranit. Nechtěli jsme se jich však jen tak zbavit a nalezli jsme pro ně další uplatnění. Jsme rádi, že květiny z našeho centra budou dále využity v několika institucích a udělají radost dalším lidem,“ řekla marketingová manažerka IGY Centra Pavlína Jandová. 

Původní květinovou výzdobu IGY Centrum odstranilo v rámci nynější rekonstrukce, která bude dokončena letos na podzim. V novém IGY bude o 50 nových obchodů a služeb více než doposud, multikino s devíti sály, fitness centrum, gastronomická zóna s rozšířenou nabídkou jídel, dětské koutky, 5 pater upravených kanceláří a 250 nových parkovacích míst. Velkorysá architektura a umístění v blízkosti centra vytvoří z IGY místo moderního životního stylu a nové centrum města.