Jihočeská policie zadržela dva muže podezřelé v Rakousku z vraždy

Jihočeští kriminalisté zadrželi před několika dny v Českých Budějovicích dva mladé Rakušany podezřelé z vraždy. Dvojice je podezřelá z vraždy čtyřiadvacetileté ženy ze Steyru. Rakouská policie ji na začátku července našla v jejím bytě udušenou s igelitovým pytlem přes hlavu, píše rakouský tisk. Jihočeští kriminalisté vypátrali skrývající se dvojici v jednom z hotelů v Českých Budějovicích. ČTK to potvrdil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Klíčem k úspěšnému vypátrání dvojice uprchlíků byl vůz zavražděné ženy. Tím muži odjeli z Rakouska a kriminalisté po autě pátrali. "My jsme jej během pár hodin objevili v jedné ulici v Českých Budějovicích," uvedl Bajcura. Vůz stál na zákazu a strážníci městské policie jej proto zajistili takzvanou botičkou proti odjezdu. "Kriminalisté ale nečekali na to, až si muži půjdou pro auto, vytipovali lokalitu, kde by se mohli nacházet a tam je také zatkli," dodal Bajcura.
 
Jihočeská policie následně předala dvojici rakouským kolegům. Podle tamních médií k tragické události mohlo dojít v souvislosti s párty, na níž její účastníci možná užívali drogy. Rakouští soudní znalci proto toxikologickým rozborem zjišťují, zda se v těle mrtvé ženy vyskytovala nějaká omamná látka.
 
zdroj: ČTK