Jihočeští policisté zadrželi skupinu, dodávala drogy do Rakouska

Jihočeští policisté a celníci v polovině loňského prosince zadrželi devítičlennou skupinu, jejíž členy podezírá z výroby a prodeje drog. Marihuanu a pervitin dodávali hlavně do Rakouska. Tam bylo zadrženo dalších šest lidí. ČTK to dnes sdělil mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták. 

Z devíti v Česku zadržených je nyní pět lidí ve vazbě. Muže ve věku 35 a 38 let z Českobudějovicka, ve věku 34 a 43 let z Českokrumlovska a pětapadesátiletého muže z Prahy kriminalisté viní z toho, že zprostředkovali vývoz minimálně 22 kilogramů marihuany a 150 gramů pervitinu především do Rakouska. 
    
Mužům ve vazbě obviněným za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí až 12 let vězení. "Obvinění fungovali jako organizovaná skupina. Hlavním organizátorem výroby a obchodů byl třiačtyřicetiletý muž z Českokrumlovska. Ten obstarával z východní Evropy a Asie i anabolické steroidy a padělky léků," uvedl Barták. 
    
Na operaci s krycím názvem MEDIC začala českobudějovická celní protidrogová jednotka pracovat loni v červnu. Při společném zásahu celníci a policisté 17. prosince na Českobudějovicku a Českokrumlovsku provedli osm domovních prohlídek. Objevili při nich dvě vnitřní pěstírny konopí a zabavili 211 gramů kokainu, 261 gramů metamfetaminu, 2,5 kilogramu marihuany a 131 kusů vzrostlých rostlin konopí. Našli také stovky tablet extáze, víc než 2800 ampulí a tablet anabolických steroidů a 307.000 korun v hotovosti. 
 
zdroj: ČTK