Právě se nacházíte:

Krása betlémů

I v letošním roce zveme návštěvníky do Jihočeského muzea na vánoční výstavu, tentokrát zaměřenou na betlémy a tradici stavění betlémů. Tým pracovníků muzea rozšířil letošní výstavu oproti minulému roku do dvou výstavních sálů. Prezentováno zde bude na dvě desítky betlémů ze sbírek Jihočeského muzea.  

Kdy: 24. 11. 2016 – 8. 1. 2017 

V rámci vánoční výstavy bude pro návštěvníky připravena i řada doprovodných akcí. Po dobu výstavy budou ve stanovené dny předváděna tradiční lidová řemesla předními jihočeskými tvůrci. Nabídneme i řadu koncertů mezi nimiž například tradiční Koledování na schodech s folklórním souborem Úsvit. Pro malé návštěvníky připravujeme divadelní představení nebo Mikulášskou nadílku. Novinkou bude scénické čtení z Bible, které představí biblický příběh „Tři mudrci“. I letos byli přizváni ke spolupráci studenti SOŠ veterinární, mechanizační, zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky České Budějovice, kteří tradičně pro děti zajišťují tvůrčí dílny s vánoční tématikou.

Muzejní pedagogové pak nabídnou zábavně-vzdělávací program, který si mohou učitelé a učitelky z mateřských a základních škol zarezervovat telefonicky nebo e-mailem. Více na našich webových stránkách.

Přijďte s dětmi do muzea na Štědrý den či na Silvestra, kdy je tradičně pro širokou veřejnost otevřeno od 9 – 13:00 hodin.        

Více zde: http://www.muzeumcb.cz/