Lékárna Nemocnice České Budějovice otevře v září nové výdejní místo léků na předpis.

Počet zákazníků lékárny v Nemocnici České Budějovice neustále roste. Oproti loňskému roku vzrostl počet klientů o 10 procent. Lékárna proto od 1. září rozšíří počet výdejních míst na recepty. Celkem tedy bude mít pět výdejních míst pro léky na předpis a jedno na volný prodej.   

„Cílem je zkrátit čekací dobu a urychlit obsluhování zákazníků. Naši lékárnu navštíví měsíčně zhruba 20 tisíc lidí. Například v červenci letošního roku jich bylo 18 855“, říká vedoucí výdeje pro veřejnost Ĺubomíra Našincová. „Pacienti oceňují odbornou úroveň našeho personálu a širokou paletu dostupných léků skladem“, dodala mluvčí nemocnice Iva Nováková. 

Od září bude v lékárně působit 10 magistrů vydávajících léky na předpis a tři farmaceutické asistentky starající se o volný prodej.

Lékárna Nemocnice České Budějovice nabízí také doplňkové služby – například individuální poradenství. „Týká se například lékové interakce nebo odvykání kouření. Zájemci se předem objednají, my si je zařadíme do harmonogramu a poté se jim věnuje magistr, který absolvoval školení na dané téma. V případě, že něco nesedí, například z hlediska kombinace léků, konzultuje s lékařem změnu nebo vylepšení terapie,“ popisuje Ĺubomíra Našincová.

Jednou měsíčně se také v lékárně konají promo akce kosmetických firem či firem, které poskytují doplňky stravy.