Ministr financí Kalousek se setkal se studenty Ekonomické fakulty

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích měli 29. dubna jedinečnou příležitost setkat se osobně s ministrem financí České republiky Miroslavem Kalouskem, se kterým diskutovali o aktuálním stavu a stabilizaci veřejných rozpočtů.

Do auly Jihočeské univerzity si na přednášku a následnou debatu s ministrem Kalouskem našlo cestu více než 250 studentů ekonomie, kteří se dozvěděli aktuální informace ze světa financí a veřejných rozpočtů České republiky, o daňovém systému a koncepci stabilizace státního dluhu. "Pro stabilitu prostředí je důležité, kdo "drží dluh". Například v případě státního bankrotu si stát již nepůjčuje za podmínek, které sám může ovlivnit, ale které jsou mu nadiktovány zvenčí. To pak ovlivňuje jeho suverenitu a finanční, ale i sociální důsledky jsou horší, než sebedrastičtější reformy," vysvětloval Miroslav Kalousek.

Ministr Kalousek se dotknul i dalších souvisejících témat, jako příčiny dluhové krize nebo schodky státního rozpočtu. Diskuzi a dotazy studentů pak vyvolala také penzijní reforma a tzv. druhý pilíř důchodového pojištění.