Mobil salon na českobudějovickém výstavišti

Letošní sezona na českobudějovickém výstavišti oficiálně začne v pátek 20. ročníkem Mobil salonu. Své výrobky a služby na něm bude do neděle prezentovat přes 90 vystavovatelů. Jeho součástí je první ročník Veletrhu cestovního ruchu s úsměvem, zpestřením pak třeba Mototrial a adrenalinová show, závod "O 106 Jihočeským krajem" a také akční ukázky záchranářů, řekli novinářům organizátoři.

Pro laickou i odbornou veřejnost budou připraveny v novém multifunkčním pavilonu T1 prezentace automobilů od rodinných, přes terénní až po luxusní vozy zhruba dvacítky továrních značek. K vidění budou ale také legendy na kolech a expozice českobudějovického Jaguar klubu, uvedla Michaela Bébrová ze společnosti Výstaviště České Budějovice.

Do pavilonu Z se tradičně nastěhují bezpečnostní složky. Policie podle krajského ředitele Radomíra Heřmana v ekonomicky úsporném roce to bude jen díky evropskému grantu Moderní směry v zabezpečení motorových vozidel v rámci přeshraniční policejní spolupráce. Expozice s prezentací nejmodernější techniky bude zaměřená především na prevenci kriminality ve spolupráci s hornobavorskou a dolnorakouskou policií. Zájemci mohou se specialisty diskutovat třeba o technickém zabezpečení vozidel. V podobném duchu jsou i expozice záchranářů a hasičů. Před pavilonem se budou odehrávat akční ukázky zásahů záchranářů a uvnitř bude program pro děti.

Novinkou výstavy je Veletrh cestovního ruchu s úsměvem, jehož prvního ročníku se zúčastní 50 vystavovatelů. Je zaměřený na aktivní trávení volného času jednotlivců i celých rodin, přináší typy a náměty na výlety, prezentace turistických oblastí, měst, regionů, středisek i hotelů. Pro návštěvníky jsou připraveny novinky v cykloturistice, mapy, průvodci, pohlednice i přednášky. Na výstavě se prezentují cestovní kanceláře a organizace zaměřené na cestovní ruch na Vysočině, z Horních Rakous i Dolního Bavorska. Součástí je také výstava k desátému výročí Pohádkového království Zdeňka Trošky, které na výstavišti pořádá první ročník Marmeládobraní v pavilonu T2.

Loni Mobil salon navštívilo 12.500 lidí. Vstupné zůstává stejné - za základní návštěvníci zaplatí 70 Kč. Výstaviště otevře brány v pátek a v sobotu v 09:00 a otevřeno bude do 18:00, v neděli Mobil salon skončí v 17:00.

zdroj: ČTK