Muž s 2,87 promile ukradl flašku Myslivce, aby si uspíšil nástup trestu, za 14 dní měl jít do vězení

Dne 25. 2. 2014 v 3:51 hod. bylo na lince 156 přijato oznámení na neznámého muže ve věku kolem 30let, který měl na benzinové čerpací stanici odcizit láhev alkoholu v hodnotě 222 Kč. 

Po příjezdu hlídky na místo zkontaktovala strážníky jedna z prodavaček, která uvedla, že vedoucí benzinové pumpy se se svým vozidlem vydala za mužem, který měl odejít směrem ke sportovní hale. Strážníci pak zpozorovali vozidlo i se ženou nedaleko lávky v parku Stromovka, kde jim vedoucí sdělila, že muže zahlédla ještě přebíhat silnici, ale pak, že se jí ztratil z dohledu a osobu popsala. 
 
Strážníci tak začali prohledávat blízké okolí a pod parovodem u silnice nalezli čtyři muže, z nichž jedna odpovídala popisu hledané osoby. Tento muž měl u sebe lahev v ještě nenačatém stavu.
 
Z tohoto důvodu byl muž vyzván k prokázání totožnosti a podání vysvětlení, při kterém uvedl, „že na pumpě byl, ale papíry ukázat nemůže, protože mu je šlohli.“ A pak se strážníkům pochlubil „Tu flašku jsem ukradl já, protože za čtrnáct dní nastupuju do vězení, ale je zima, tak doufám, že mě zavřou hned. Já jsem totiž v podmínce.“
 
Vzhledem k zjištěným skutečnostem byl muž strážníky převezen na služebnu PČR, kde byl předán k ověření totožnosti. Při provedení orientační dechové zkoušky mu pak bylo naměřeno 2,87 promile alkoholu v dechu.