Muž s 2 promile alkoholu, který jel na kradeném jízdním kole, upadl přímo před strážníky

Dne 13. 1. 2014 v 1:05 hod. prováděla hlídka strážníků kontrolní činnost v ulici A. Barcala, kde si strážníci povšimli kličkujícího muže jedoucího na jízdním kole. Z tohoto důvodu se hlídka vydala za cyklistou, který mezitím stihl odbočit do ulice V. Volfa, kde jej již strážnici nalezli na zemi i s jízdním kolem.    

Muž však nebyl schopen vstát, a proto mu na nohy museli pomoci až strážníci. Jelikož osoba nebyla po pádu viditelně zraněna a odmítla i případné lékařské ošetření, zkontrolovala hlídka mužovu totožnost a vyzvala jej k podání vysvětlení, proč před strážníky začal rychle odbočovat poté, co přijíždějící hlídku spatřil.  
 
Na to muž uvedl, že před strážníky neodbočil úmyslně, pouze že si chtěl zkrátit cestu do ulice, ve které bydlí. Jelikož při komunikaci s ním byl z dotyčného cítit alkohol, využila hlídka své oprávnění a vyzvala muže k provedení orientační dechové zkoušky, při níž byly u muže naměřeny 2 promile alkoholu v dechu.
 
Při následné kontrole jízdního kola bylo dále zjištěno, že se jedná o kradený bicykl. Všechny tyto skutečnosti byly následně předány i hlídce PČR, která si událost od strážníků převzala.