Na mnoha místech v Jihočeském kraji dnes opět mrzlo

Meteorologové na jihu Čech zaznamenali další chladné ráno. Teploty se dnes v regionu pohybovaly na většině místech kolem minus čtyř stupňů, na stanici Perla u Kvildy na Prachaticku bylo minus 8,9 stupně Celsia. Podle Františka Vavruška z českobudějovického hydrometeorologického ústavu jde o podprůměrně nízké hodnoty. 

"V porovnání se čtvrtkem jsou ty hodnoty o něco mírnější. Ale pořád se na druhou polovinu dubna jedná o celkem nízké teploty," řekl ČTK Vavruška. Ve čtvrtek meteorologové evidovali na stanici Perla u Kvildy téměř minus 15 stupňů Celsia. 
    
Ranní teploty na mnoha místech Jihočeského kraje klesly pod bod mrazu. Někde se pohybovaly lehce na nulou. "Záleželo i na inverzi, která teploty také ovlivňuje," řekl Vavruška. 
    
Nejnižší hodnoty v Českých Budějovicích pro 18. duben naměřili meteorologové v oce 1887, kdy bylo pět stupňů pod nulou. Naopak teplotní rekord pro dnešní den zaznamenali loni, kdy bylo 26,4 stupně Celsia. "Ale nešlo o velikonoční teplotu. Velikonoce byly loni na konci března, kdy bylo mnohem chladněji," řekl. 
 
zdroj: ČTK