Národní týden manželství 10. - 16. 2. 2014

motto: „Ohromné maličkosti: malé kroky k velkým vztahům“

Rodinné centrum Emanuel, o.s. se letos počtvrté připojí k celonárodní iniciativě podpory manželství, a to formou výstavy dětských obrázků v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích právě v týdnu od 10. do 14. února 2014. Otevřeno je od pondělí do pátku 8:30 – 18:00. Vstup volný.
 
Posláním Národního týdne manželství je připomenout si alespoň jednou za rok rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu Valentýna zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru. Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 21 zemích světa.
 
Národní týden manželství s podtitulem „malé kroky k velkým vztahům“ přinese opět ve valentýnském týdnu od 10. do 16. února desítky akcí, setkání, kurzů a kreativních způsobů, jak tvořit jedinečná manželství, a bude příležitostí si připomenout, proč je manželství přes všechny problémy a zápasy stále něčím jedinečným.    
 
Týden bude zahájen tiskovou konferencí v pondělí 10. února od 10:30 na Ministerstvu práce a sociálních věcí a proběhne pod záštitou náměstka Jana Dobeše.  Na tiskové konferenci kromě dalších řečníků vystoupí například spisovatel a psychiatr Max Kašparů nebo herečka a moderátorka Ester Janečková.
 
„Miroslav Horníček kdysi prohlásil, že: „Manželství je úsilí a čin. Či řada drobných skutků, chcete-li. Anebo nehod, neshod, jejich řešení a trpělivosti.“. A tento ročník bude právě o těch ohromných maličkostech, které mohou často znamenat nesmírně mnoho pro to, aby naše manželství neztratila jiskru a lehkost. G. K. Chesterton věděl, že dva není dvakrát jedna, ale tisíckrát jedna – tisíc okamžiků, kdy se dva stávají jedním, v úsměvech, dotecích, darech, porozumění, odpuštění, zápasech i službě jeden druhému. Tyhle ohromné maličkosti tvoří naše velké vztahy.“, řekl k tématu NTM jeho mluvčí Jan Frolík.
 
Svou podporu NTM opět vyjadřují i politici.  Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a místopředseda poslaneckého klubu Top09 Petr Gazdík vyjádřil svou podporu osobním dopisem: „Iniciativu národní týden manželství sleduji již několik let a fandím jí. Ve svém osobním životě mám neuvěřitelné štěstí, neboť už 12 let žiji ve šťastném, spokojeném, láskyplném, zkrátka dobrém manželství. Byť to může znít jako fráze, považuji manželství za loď, která se sice může občas zhoupnout, ale přesto nás stále bezpečně veze dál, přes někdy rozbouřené moře. O to větší radost mám, že na palubě té naší lodi přivítáme letos dalšího plavčíka.“