Nemocnice České Budějovice hodlá veřejnosti představit formou videí zajímavé operace.

Více přiblížit veřejnosti svět medicíny. Takový je cíl nového videa, které Nemocnice České Budějovice představila v uplynulých dnech na svých webových stránkách a sociálních sítích. Zachycena je na něm artroskopická operace hlezenního kloubu.  

„Jedná se o první vlaštovku z plánovaného cyklu videí. Do budoucna hodláme natočit další zajímavé operace,“ uvádí tisková mluvčí nemocnice Iva Nováková. Video komentuje přímo MUDr. Libor Filip, který zákrok prováděl. „Snažili jsme se o co největší autenticitu, výsledek by tolik nevyzněl, kdyby byl v klipu zachycen hlas profesionálního dokumentaristy,“ doplňuje Iva Nováková.

Dynamický klip zachycuje zhruba třicetiminutovou operaci poškození chrupavek kloubu. „Artroskopické operace kloubů jsou jedny z nejčastějších operací na ortopedickém oddělení Nemocnice České Budějovice. Většinou se jedná o artroskopie kolenních nebo ramenných kloubů, ale je možné artroskopicky ošetřit i jiný kloub,“ říká ve videu Libor Filip. Právě operace hlezenního kloubu je příkladem.