Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrové místo COVID-19

Českobudějovická nemocnice přesouvá od pondělí 14. března odběrové místo pro PCR diagnostiku COVID-19 z hlavního parkoviště před nemocnicí do pavilonu E, ve kterém sídlí Infekční oddělení. 

„Důvodem je již minimální zájem o testování, které tak lze lépe personálně zabezpečit v rámci činnosti Infekčního oddělení. Z provizorních stavebních buněk se po roce a půl vracíme do normálních podmínek nemocnice,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.  

Provozní doba odběrového místa bude přizpůsobena aktuální poptávce. V týdnu od 14. března bude ve všední dny od 7 do 9 hodin. Aktuální provozní doba je vždy uvedena na webu MZ ČR testovani.uzis.cz. „Tam je krome prehledu vsech odberovych mist v Ceskych Budejovicich rovnez odkaz na rezervacni system, který je pristupny i z hlavni webove stranky Nemocnice Ceske Budejovice, a.s. www.nemcb.cz,“ doplnil MUDr. Šnorek.  

Nemocnice České Budějovice, a.s. provádí PCR testy indikované lékařem/hygienou nebo hrazené ze zdravotního pojištění na vlastní žádost bez žádanky lékaře/hygieny. Samoplátce netestuje.