Nemocnice České Budějovice zakoupila z vlastních peněz dva nové sanitní vozy

Nemocnice České Budějovice modernizuje svůj vozový park. Obnova sanitních vozidel začala v letošním roce a bude pokračovat i nadále. Poslední nákup se váže k roku 2007, kdy byla pořízena dnes již dosluhující vozidla Mercedes Benz Vito. Z prostředků nemocnice se nyní zakoupily dva speciály vybavené nejmodernějšími technologiemi.  

Pracoviště zdravotní dopravy Oddělení obslužných činností uskuteční měsíčně téměř tři tisíce převozů pacientů v rámci areálů Nemocnice České Budějovice. „Jedná se o převozy na odborná vyšetření nebo při přeložení na další pracoviště. K tomuto účelu jsou k dispozici celkem čtyři speciálně vybavené sanitní automobily,“ říká Zdeněk Marcín, vedoucí Oddělení obslužných činností. 

Na základě výběrového řízení tak byly, v rámci obnovy vozového parku, zakoupeny z prostředků Nemocnice České Budějovice, jejíž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, dva sanitní speciály s vybavením podle posledních standardů. Ty jsou nastaveny především na bezpečný převoz pacienta podle jeho zdravotního stavu.

„Jde o vozidla postavená na podvozkové platformě od výrobce motorových vozidel Volkswagen. Tyto speciály mají nejen všeobecně známou výbavu s majáky modré barvy včetně sirény a v prostoru pro pasažéry pojízdné skládací lůžko včetně dalšího potřebného zdravotnického vybavení, ale i tři komfortní sedadla pro přepravované pacienty,“ popisuje Zdeněk Marcín.

Součástí dvou nových sanitních vozů značky Volkswagen je také pojízdné křeslo, které má pro snadnější naložení a vyložení nepohyblivého pacienta připravenou skládací nájezdovou rampu. Výhodou oproti starým sanitním vozům je výška prostoru pro cestující, kde se může pacient nebo doprovod bez jakýchkoliv problémů postavit. Dva nové automobily Nemocnice České Budějovice jsou také snadno rozpoznatelné oproti ostatním, stříbrnou barvu nahradila bílá s červenými reflexními pruhy.