Opilý mladík poškodil zpětná zrcátka u třech vozidel

Dne 16. 10. 2013 v 1:06 hod. bylo přijato na lilku 156 oznámení o podnapilém mladém muži, který má ničit zpětná zrcátka u zaparkovaných vozidel v ulici Jírovcova. Po předání popisu oznamovatelem byly na místo neprodleně vyslány dvě hlídky strážníků, kteří v inkriminovaném prostoru začali po muži pátrat. Toho se po několika minutách podařilo hlídkám skutečně nalézt.

Mladík, který spatřil přijíždějící hlídky strážníků, však začal před jednou z nich ihned utíkat, což se mu však nezdařilo, neboť byl poblíž křižovatky s ulicí U Trojice dostižen a strážníky zastaven. Při následném podání vysvětlení muž, jehož popis byl totožný s tím, který byl předán oznamovatelem, uvedl, že vůbec neví, proč ho strážníci kontrolují, a že jde domů. Na dotaz, proč však začal bezdůvodně před hlídkou utíkat, již odpověď nalézt nedokázal.
 
Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byl muž vyzván, aby se spolu se strážníky vrátil na původní místo incidentu, kde bylo hlídkou zjištěno poškození na třech zaparkovaných vozidlech. Vzhledem k značné podnapilosti mladíka byla u muže provedena i orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,44 promile alkoholu v dechu. 
 
Vzhledem k naměřeným hodnotám a mužově značné podnapilosti, byla osoba strážníky převezena na protialkoholní záchytnou stanici, kam byl mladík umístěn. Vzhledem k podezření na poškození majetku (vyvrácená zrcátka osobních automobilů), byl celý případ podstoupen dále.