Po srážce u Velešína se těžce zranil řidič autobusu, čeká ho operace

Střet zájezdového autobusu se stádem krav, který se odehrál v sobotu večer na E55 poblíže Velešína na Českokrumlovsku, policie šetří jako trestný čin obecného ohrožení. Při střetu byl těžce zraněn řidič autobusu a tři cestující. Kolem autobusu zůstalo po nehodě ležet devět zabitých krav. Škoda se odhaduje na milion korun, řekl dnes ČTK mluvčí policie Jiří Matzner.

Nehoda se stala v sobotu po 21:00 na trase mezi Velešínem a Českými Budějovicemi poblíž Holkova. Řidič projíždějícího autobusu, jenž vezl lyžaře z Rakouska do Mělníka, narazil do stáda krav, které se z neznámých důvodů objevilo na vozovce těsně před projíždějícím autobusem.

"Při nehodě byl velmi vážně zraněn druhý řidič autobusu sedící na pravém předním sedadle. Další tři cestující z autobusu utrpěli pravděpodobně spíše těžší zranění," upřesnil dnes Matzner. Před autobusem a kolem něho zůstalo po nehodě devět uhynulých krav.

Do českobudějovické nemocnice byli podle mluvčího Jana Duška od nehody převezeni čtyři pacienti. "Jeden byl po ošetření hned propuštěn, druhý dnes ráno. Hospitalizován zůstává třetí pacient, který je na standardním pokoji. Těžce zraněného řidiče čeká operace, leží na traumacentru," řekl dnes dopoledne Dušek ČTK.

Mezinárodní silnice první třídy byla po nehodě v obou směrech uzavřena asi na čtyři hodiny, do dnešní 01:00. Jednotky hasičů zajistily vyproštění lidí z autobusu a převoz zhruba padesáti cestujících na stanici, kde v teple počkali na přivolané náhradní autobusy. O zraněné pečovaly posádky záchranné služby.

Policejní vyšetřovatelé zjistili ve spolupráci s veterinárním technikem, kdo je majitelem krav, a začali vyšetřovat příčiny dopravní nehody. "Nehodu šetříme pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, neboť zatím nezjištěný pachatel pravděpodobně nedostatečným způsobem zajistil ohrazení kravína, ze kterého posléze krávy utekly," uvedl Matzner.

Při nehodě vznikla škoda zhruba 800.000 korun na autobusu a zhruba 200.000 korun na uhynulém dobytku.

zdroj: ČTK