Podzimní vlna v prachatické nemocnici s onemocněním COVID-19

K dnešnímu dni má Nemocnice Prachatice, a.s. 136 hospitalizovaných pacientů s onemocněním COVID-19. Z toho bylo 49 pacientů očkovaných (36%) a 87 neočkovaných (64%).

„Bohužel boj s nemocí nezvládlo a zemřelo zde 21 pacientů, z toho 7 bylo očkovaných (33%) a 14 neočkovaných (67%),“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA.

Se zvládnutím covidové situace budou nově v prachatické nemocnici pomáhat příslušníci Armády ČR. „Dnes, v pondělí 13. 12., nastoupili do naší nemocnice dva příslušníci ze strakonické posádky. Pomohou zdravotníkům po dobu 14 dní na covidové jednotce intenzivní a resuscitační péče překonat zhoršující se epidemiologickou situaci. Vedení naší nemocnice tímto děkuje Armádě ČR, posádce ze Strakonic, za významnou pomoc a podporu zdravotníkům. Velmi si pomoci vojáků a jejich nasazení na našich pracovištích vážíme a Armádě ČR jsme za tuto pomoc velmi vděční. Účinně nám pomohla už v předchozích vlnách pandemie a jsme rádi, že naši prosbu o pomoc vyslyšela i nyní,“ doplnil ing. Čarvaš. 

Poděkování za spolupráci patří také praktickým lékařům a nově i zaměstnancům Města Prachatice, kteří vypomáhají při očkování. Denně se v prachatickém očkovacím centru, které je nyní přímo v areálu nemocnice, očkuje přes 300 očkovacích dávek. 

Nemocnice Prachatice, a.s. bude tento čtvrtek očkovat i neregistrované zájemce. 

„Za celkovou dobu očkování jsme aplikovali 52 733 očkovacích dávek, z toho 5 250 bylo třetích posilujících dávek. Celkový počet očkovaných zaměstnanců naší nemocnice činí 369, z toho je již 179 zaměstnanců po třetí dávce. Prachatická nemocnice navýšila kapacitu pro PCR testování i očkování. Věříme, že kdo bude mít zájem, najde do Vánoc volný termín,“ uzavřel ing. Čarvaš.