Pohár Ekonomické fakulty obhájili středoškoláci z Gymnázia J. V. Jirsíka

Ve čtvrtek 6. února se v Českých Budějovicích uskutečnil již druhý ročník volejbalového turnaje smíšených družstev studentů středních škol o Pohár Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity. V turnaji, který zahájil bývalý kapitán české volejbalové reprezentace Jakub Novotný, zvítězili studenti a studentky Gymnázia J. V. Jirsíka.

Ekonomická fakulta přivítala v kampusu Jihočeské univerzity více než 60 studentů a studentek gymnázií a středních škol s ekonomickým nebo obchodním zaměřením z Českých Budějovic a Kaplice. „Sportovní akce pomůže středoškolákům přiblížit vysokoškolské prostředí a neformálně se setkat s lidmi, se kterými se na Ekonomické fakultě možná budou brzy potkávat při studiu,“ uvedl děkan fakulty Ladislav Rolínek. 
 
Volejbalový turnaj společně s děkanem Rolínkem zahájil i aktivní hráč extraligového VK Příbram Jakub Novotný. „V současné době kromě hraní působím v Příbrami jako asistent trenéra, pracuji jako agent pro mladé hráče a zároveň studuji na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity. V mém věku už musím přemýšlet o tom, co budu dělat po ukončení aktivní kariéry,“ sdělil středoškolákům na úvod turnaje Jakub Novotný. 
 
Celkovým vítězem turnaje se stali studenti Gymnázia J. V. Jirsíka, kteří ve finále zdolali tým z Gymnázia Česká a Olympijských nadějí a obhájili prvenství z loňského ročníku. Třetí z Pohárů Ekonomické fakulty za bronzové umístění vybojovali studenti a studentky z Gymnázia Jírovcova. Ceny vítězům předala úřadující Miss Jihočeské univerzity Jitka Volná.
 
Pohár však není pouze sportovním utkáním. „Pro studenty a studentky jsme připravili nejen sportovní akci v podobě volejbalového turnaje, ale i následnou prohlídku kampusu Jihočeské univerzity a také stezku příběhů Fairtrade. Na naší fakultě se snažíme vést studenty ke společenské odpovědnosti a fair play nejen ve sportu, ale také v ekonomii a byznysu,“ uzavřel druhý ročník Poháru Ekonomické fakulty děkan Rolínek.