Poznávání za úplňků 2017

Jihočeské muzeum v ČB a Jižní Čechy pohádkové Vás srdečně zvou na tradiční akci "Poznávání za úplňků". Během léta jsou pro Vás připraveny celkem čtyři komentované vycházky po Českých Budějovicích a v okolí Tvrze Žumberk u Nových Hradů. Každá z nich má vždy jedno nosné a velmi zajímavé téma. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji na recepci hlavní historické budovy muzea (Dukelská 1, České Budějovice, 370 51).  

V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Vás čekají tři vycházky. Sraz je vždy ve 20:00 hodin před hlavním vchodem historické budovy Jihočeského muzea v ČB (Dukelská 1, 370 51):

9. července od 20:30 - Po stopách českobudějovických pověstí: Procházka s Hynkem Klimkem skrz historické centrum města se zastávkami a vyprávěním v místech, ke kterým se pověstí vztahují. 
7. srpna od 20:30 - Po stopách řemesel a živností v Českých Budějovicích: Mgr. Zuzana Thomová Vás provede ulicemi Českých Budějovic a přiblíží, jaká řemesla a živnosti zde fungovala v průběhu několika staletí.
6. září od 20:30 - Počátky pivovarnictví a právovárečné domy v Českých Budějovicích: Velmi zajímavá procházka Budějovicemi nejen pro milovníky a milovnice piva. Výklad poskytne PhDr. Ivo Hajn.
 
Těšit se můžete i na vycházku s kastelánem TVRZE ŽUMBERK U NOVÝCH HRADŮ (Trhové Sviny, 374 01):

7. srpna od 20:30 - Po stopách historie a architektury Žumberku: Netradiční prohlídka v netradičním čase zahrnuje přízemí tvrze s výkladem o historii Žumberku, dále osvětlené nádvoří a vycházku okolo bašt do kostela na návsi, kde bude výklad zakončen.

http://www.muzeumcb.cz