Příliš rychlý řidič zaměstnal strážníky

Páteční cesta do krajského města se pětadvacetiletému řidiči osobního vozidla nevyplatila. Při jízdě Zavadilkou překročil povolenou rychlost a kontrola jeho dokladů hlídkou městské policie odhalila skutečnost, že muž za volant vůbec sednout nesměl.  

"V pátek 5. ledna v odpoledních hodinách měřila hlídka městské policie nejvyšší povolenou rychlost vozidel na Zavadilce. V půl druhé odpoledne strážníci zastavili vozidlo, jehož řidič se dopustil dopravního přestupku. Strážníci muže za volantem nejprve vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Řidič však u sebe žádné neměl. Snažil se vymluvit, že osobní doklady i řidičský průkaz si zapomněl doma," popsala případ Věra Školková. Jak ale vzápětí strážníci zjistili, muž řidičský průkaz vůbec nevlastní. Pětadvacetiletému řidiči z Českobudějovicka byl do 19. března 2018 uložen zákaz řízení motorových vozidel a řidičský průkaz mu byl odebrán.

"Strážníci řidiče předali do rukou policistů, kteří si celý případ převzali k dalšímu šetření. Pětadvacetiletý muž bude nyní obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí," dodala Věra Školková.