Silnice na jihu Čech jsou na řadě míst zledovatělé

Silnice druhé a třetí třídy na jihu Čech jsou na řadě míst zledovatělé, někde leží sněhová břečka. Hlavní tahy jsou podle správy a údržby silnic po chemickém ošetření mokré. Na zledovatělou vrstvu ujetého sněhu si řidiči mají dát pozor především na Písecku, břečka je na vozovkách na Jindřichohradecku a Táborsku. 

Silnice druhé a třetí třídy na jihu Čech jsou na řadě míst zledovatělé, někde leží sněhová břečka. Hlavní tahy jsou podle správy a údržby silnic po chemickém ošetření mokré. Na zledovatělou vrstvu ujetého sněhu si řidiči mají dát pozor především na Písecku, břečka je na vozovkách na Jindřichohradecku a Táborsku. Na Prachaticku a Českokrumlovsku fouká silný nárazový vítr. 

Teplota vzduchu podle hlášení z profesionálních meteorologických stanic kolísá mezi plus dvěma stupni na šumavském Churáňově po plus sedm stupňů v Českých Budějovicích. Na většině území kraje prší. Přes den bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, večer od západu na celém území déšť. Nejvyšší denní teploty osm až 11 stupňů, na Šumavě pět. Povane čerstvý západní vítr, na horách s nárazy až 90 kilometrů za vteřinu. 
 
zdroj: ČTK