Silnice u Rájova je provizorně opravená

Silnice první třídy u obce Rájov na Českokrumlovsku, kde voda při sobotní bouři podemlela vozovku, je provizorně opravená. V místě platí pro řidiče motorových vozidel snížená rychlost. Náklady na rekonstrukci spolu s budováním odvodňovacího kanálu odhaduje vedoucí údržby českobudějovického závodu ŘSD Tomáš Voráček na více než deset milionů korun. Hotová by měla být do září.

V místě se v sobotu z obou stran tvořily asi kilometrové kolony aut. Havárie komplikovala lidem dopravu na důležité turistické tepně mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem, jež je výpadovkou na Lipensko a česko-rakouské hraniční přechody.

"V sobotu do rána jsme vozovku uklízeli, v neděli se to zasypalo lomovým kamenem, abychom mohli pustit dopravu do dvou pruhů, aby se netvořily před semafory kolony a déšť silnici dál nepodemílal," popsal ředitel českokrumlovského závodu Správy a údržby silnici Přemysl Kubalák s tím, že definitivně musí silnici opravit ŘSD, jež je jejím vlastníkem.
 
ŘSD podle Voráčka připravuje rychlé výběrové řízení na projektanta. "Nejedná se jenom o vozovku, ale hlavně o odvodnění, aby se situace v takovém rozsahu neopakovala. Tam je to povodí nad silnici hrozně veliké, jde až ke Kleti, nastoupalo tam hrozně moc vody a nebyla šance se tomu ubránit. Měl by se vyřešit nějaký odvodňovací kanál," řekl Voráček ČTK.
 
zdroj: ČTK