Skauti z Jihočeského kraje budou v létě střežit skrýše pro Českou televizi

Skauti a skautky v Jihočeském kraji budou po celé léto střežit skrýše pro Českou televizi. Pomohou tak dětem zachránit duhu.

Na skauty a skautky z Jihočeského kraje čeká o prázdninách náročný úkol. Spolu s ostatními skautskými oddíly se zapojí do organizace celorepublikové prázdninové hry ČT :D Zachraňte duhu fungující na principu geocachingu. Schránky ukrývající barevné symboly potřebné pro hru budou skauti střežit ve volné přírodě, další pak bude možné nalézt například v klášteru Zlatá Koruna nebo v zámku Červená Lhota.
 
Déčko vybízí děti k aktivnímu trávení volného času a především letošních prázdnin. Už 28. 6. proto Česká televize spouští soutěž Zachraňte duhu, v rámci které společně s organizací Junák – svazem skautů a skautek ČR - ukryla na téměř sto čtyřiceti zajímavých místech po celém Česku barevné symboly. Úkolem dětí pak bude potřebný počet symbolů vyhledat nejen v přírodě, ale i na hradech, zámcích a jiných turisticky atraktivních lokalitách. Soutěž se tak stává zábavnou záminkou pro rodinné výlety, které fanoušky Déčka zavedou i do Jihočeského kraje.
 
Právě zde se o schránky umístěné ve volné přírodě budou starat místní skauti a skautky, kteří na soutěži s Českou televizí spolupracují. „Schránka je umístěná na jihozápadním okraji Tábora v lesoparku Pintovka. Je zde přírodovědná naučná stezka a upravené cesty vhodné i na procházky s kočárkem. Na jeho okraji se nachází i nové dětské hřiště a restaurace. Lesopark Pintovka je jedinečný svou nedalekou polohou od centra města. I tak je ale pro spoustu lidí místní naučná stezka neznámá, a to nám přijde škoda,“ přibližuje umístění jedné ze schránek se symbolem skaut Petr Hajda z Tábora.
 
„Prázdninová soutěž, která dětem ukazuje historicky či kulturně významná místa a motivuje je k pobytu v přírodě, je něčím, co symbolizuje snahu Déčka děti zábavně vzdělávat a inspirovat k vlastním aktivitám. Tak jsme Déčko od počátku pojímali. Letos se nám navíc podařilo prázdninovou hru pro děti rozšířit i díky skautům do všech regionů, z čehož mám radost“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.
 
Podrobnosti k prázdninové soutěži, která unikátním způsobem spojuje netelevizní aktivity s vysíláním i webovou platformou Déčka, jsou dostupné na www.zachranteduhu.cz .