Skiareál Lipno vylepšil před sezonou systém zasněžování

Nový systém zasněžování v tuzemsku má k dispozici lyžařský Skiareál Lipno. Provozovatelé komplexu tuto soustavu před sezonou vylepšili a nakoupili nové prvky. Za příznivých klimatických podmínek nyní lze páteřní část areálu zasněžit během jednoho týdne. Novinářům to dnes řekl ředitel komplexu Petr Dušek. 

"Máme k dispozici 42 sněžných děl. Úpravami systému se nám podařilo dosáhnout zkrácení času potřebného na zasněžení sjezdovek," řekl Dušek. 
    
Lipenský komplex připravil pro zimní sezonu, kterou chce zahájit 14. prosince, i další novinky. Jednou z nich je například trať s názvem Zážitkový slalom. Lyžaři si na něm budou moct změřit čas, za který úsek sjedou. "Celý prostor jsme upravili a jde prakticky o novou sjezdovku. Slalom budeme stavět každý den a lidé si na trati budou moct vyzkoušet, jaké je to být závodníkem," řekl mluvčí areálu Jiří Falout. 
    
Ceny skipasů v porovnání s minulou sezonou stouply. Zatímco loni v hlavní sezoně zaplatil dospělý lyžař za den 540 korun, nyní vyjde průkaz na 600 korun. Pro stálé návštěvníky připravil skiareál věrnostní skipas - takzvaný Lipenský žolík. "Po každém pátém zakoupení jednodenního skipasu má jeho majitel nárok na šestý zdarma," řekl Falout. Podle něj Lipno stále patří mezi jedno z nejlevnějších větších českých středisek. 
    
Největší jihočeský areál chystá pro návštěvníky i jiné aktivity než lyžování. V provozu přes zimu zůstane například i Stezka korunami stromů, na niž se jen o letních prázdninách vydalo 200.000 lidí. "I v zimě budeme denně stezku udržovat a odklízet z ní sníh. Zavřená bude jediný den, a to 24. prosince," řekl ředitel stezky Filip Pekárek. 
 
zdroj: ČTK