Spolupráce českobudějovické nemocnice a energetické společnosti E.ON funguje přes dvanáct let

Nemocnice České Budějovice má po svém boku již dlouhé roky silné partnery. Přes dvanáct let ji podporuje také energetická skupina E.ON, která od roku 2005 nakoupila pro největší krajské zdravotnické zařízení vybavení v řádech milionů korun. Největší příspěvek každoročně putuje na kardiologické oddělení.  

Spolupráce Nemocnice České Budějovice a energetické společnosti E.ON přispívá především ke zkvalitnění zázemí pro řešení krizových scénářů. Napomáhá tím ale i ke zlepšení životů pacientů. „Získat silného a spolehlivého partnera není v současnosti nic jednoduchého. Proto jsme velmi rádi, že nám společnost E.ON pomáhá zásadní měrou už více než jednu dekádu,“ říká manažerka spokojenosti pacientů a zaměstnanců Iva Nováková.

Její slova doplňuje i tiskový mluvčí energetické společnosti E.ON Vladimír Vácha. „S českobudějovickou nemocnicí spolupracujeme ve dvou rovinách. První rovina je naplňování naší sociální odpovědnosti a zajištění kvalitního života v regionech ve kterých působíme, druhá rovina je pak rovina spolupráci na úrovni složek Integrovaného záchranného systému a řešení případných krizových situací,“ přidává s tím, že každý rok se příspěvek pohybuje kolem milionu korun. Nejvíce směřuje na kardiologické oddělení.

„Těší nás, že energetická společnost E.ON podporuje především naše oddělení. Je mezi tím tak trochu paralela. Bez srdce žít nemůžeme a bez elektřiny už to v dnešní době také moc dobře nejde,“ doplňuje ředitel Úseku kardiocentra a vybraných zdravotnických oborů Ladislav Pešl.