Tři lidé zemřeli při nehodě v Táboře

Při dopravní nehodě v Táboře zahynuli v sobotu ráno tři mladíci. Nepřežili náraz do stromu, řekla ČTK jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická. Tragická událost se stala krátce po 06:00. Ve voze cestovali čtyři muži, jeden je zraněný. Kvůli nehodě byla přes čtyři hodiny uzavřena železniční trať mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Cestující museli využít náhradní dopravu. 

"Řidič alfy romeo ze zatím nezjištěných příčin narazil do stromu. Vůz se poté dostal na železniční trať, po níž zrovna neprojížděl vlak," uvedla Holická. Nehoda se stala v ulici u Čápova Dvora v blízkosti železničního přejezdu. Až pitva ukáže, zda řidič před jízdou pil alkohol. Zatím není znám rozsah zranění mladíka, který havárii přežil. Všem pasažérům ve voze bylo kolem dvaceti let.

Ve voze původně jelo pět lidí. Holická uvedla, že podle výpovědi zraněného mladíka byla pátou cestující dívka. Prý vystoupila asi 300 metrů před místem, kde se nehoda stala. "Nemůže si však vzpomenout, kde přesně ji vysadili, u jakého domku a ani jak se jmenuje. Žádáme proto dívku, aby se policistům ozvala a pomohla objasnit, co této tragické události předcházelo," řekla Holická.
 
Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního léta na jihočeských silnicích. Tři lidé zahynuli také 7. června v Rodvínově na Jindřichohradecku. Muži ve věku 30 až 64 let tam tehdy zemřeli v osobním autě, které se srazilo s autobusem. Náraz do stromu nepřežila v noci na dnešek dvacetiletá žena v Chyškách na Písecku.
 
zdroj: ČTK