V Č. Budějovicích zemřel na následky chřipky starší muž

V českobudějovické nemocnici zemřel v úterý starší muž, kde byl hospitalizován s chřipku typu A. Pacient se však delší dobu léčil s jiným chronickým onemocněním, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Jan Dušek. Jde o druhou oběť chřipky v Jihočeském kraji. V České republice na následky tohoto onemocnění letos zemřelo 19 lidí. 

"Muž u nás byl hospitalizován pouze krátce. Musíme však podotknout, že primárním problémem bylo chronické onemocnění jiného druhu," uvedl Dušek. Podle něj českobudějovická nemocnice nyní léčí zhruba 35 lidí s chřipkou typu A. Řadu hospitalizovaných se stejným onemocněním už pustila domů, ale stále přicházejí noví pacienti, dodal Dušek.     

Kvůli chřipce zakázala od dnešního dne návštěvy nemocnice v Dačicích. Stala se tak šestým zdravotnickým zařízením v kraji, kde toto opatření museli zavést. Před pár dny zakázali návštěvy do odvolání v nemocnicích v Českých Budějovicích, Strakonicích, Táboře, Českém Krumlově a Jindřichově Hradci. 
    
Chřipka omezuje provoz v jihočeských domovech pro seniory. Od těchto dnů platí zákaz návštěv pro zařízení tohoto typu ve Chvalkově, na českobudějovickém sídlišti Máj, v Kaplici, Českém Krumlově i v domově Hvízdal v Českých Budějovicích. 
    
Testy v národní referenční laboratoři prokázali prasečí chřipku zatím u tří jihočeských pacientů. "Doposud nemáme zprávu o tom, že by kvůli chřipkové epidemii byla uzavřena některá škola v kraji," řekl ČTK František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice. 
 
zdroj: ČTK