V Českých Budějovicích je pod viaduktem uzavřena silnice

V Českých Budějovicích se včera na půl roku uzavřela frekventovaná silnice pod viaduktem na Rudolfovské třídě. Řidiče tak čekají při jízdě po městě výrazné komplikace. Podle policie se ranní dopravní špička obešla bez nehod a větších kolapsů, situace se může zhoršit odpoledne. Řidiči při průjezdu městem musí věnovat zvýšenou pozornost změnám v dopravním značení, řekla ČTK mluvčí krajské policie Regina Tupá.

Uzavření viaduktu si vyžádala modernizace IV. železničního koridoru, potrvá do 14. října. Objízdné trasy včetně nově otevřeného úseku komunikace za nádražím a další aktuální informace jsou na www.viadukty.cz. Uzavírka platí pro všechna vozidla kromě záchranářských a městské hromadné dopravy.

Objízdné trasy pro vozidla do 3,5 tun tvoří nová část komunikace za nádražím od Rudolfovské k viaduktu na Pekárenské, ve směru z Ledenické pak silnice přes Mladé na Novohradskou.

Kvůli modernizaci koridoru a komplikacím v městské dopravě nechal kraj ve spolupráci s městem vybudovat půlkilometrovou komunikaci za nádražím za více než 251 milionů korun. Získal na ni 171 milionů Kč z Regionálního operačního programu.

Další komplikace kvůli pracím na koridoru čekají řidiče na Pražské třídě. Aktuálně v sobotu 14. a v neděli 15. dubna bude tato výpadovka na Prahu zcela uzavřena pod viaduktem u Budvaru. Budou se tam demolovat mostní římsy.

zdroj: ČTK