V IGY budou vybírat adeptky na modelky i Miss

Českobudějovické IGY Centrum se stane v dubnu místem výběru adeptek na budoucí topmodelky i soutěžící o titul Miss Czech Republic. Budoucí tváře módního průmyslu se sjedou do největšího jihočeského obchodního a kulturního centra během jediného dubnového týdne.  

V úterý 17. dubna se tu od 15.00 bude konat casting neboli výběr do soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2018. Výběru se mohou zúčastnit dívky a ženy ve věku 13 – 21 let, které jsou vysoké minimálně 170 centimetrů, a muži ve věku 15 – 23 let, vyšší 183 centimetrů. Každý účastník castingu absolvuje základní pohovor se zástupci agentury Elite a získá dárky od partnerů projektu. Poté se dozví o případném postupu do semifinále, které se bude konat v červnu v Praze. Letošní ambasadorkou soutěže je topmodelka Denisa Dvořáková. „V rámci castingu bude probíhat losování o výrobky vlasové kosmetiky Schwarzkopf, vlasového stylingu Rowenta for Elite Model Look, produkty Swissdent a Tweezerman od Profimed a dekorativní kosmetiky ARTDECO. Schwarzkopf odborníci poradí, jak se starat o vlasy a zástupci společnosti Rowenta na vybraných castinzích předvedou, jak si lehce a rychle upravit vlasy na každou příležitost,“ uvedla marketingová manažerka IGY Centra Pavlína Jandová. 

V sobotu 21. dubna se od 16 hodin v IGY uskuteční výběr soutěžících o titul Miss Czech Republic 2018. Zájemkyně ve věku 17 až 25 let si s sebou mají přinést občanský průkaz, koktejlové šaty, tmavé džíny a boty na podpatku. Casting bude moderovat Eva Decastelo. Soutěž krásy MISS CZECH REPUBLIC založila modelka Taťána Makarenko v roce 2010 se záměrem uspořádat v České republice soutěž krásy, ve které nerozhodují jen výška a míry, ale především půvab a sympatie. Soutěž se prvních 8 let svého působení jmenovala Miss Face Czech Republic. Od roku 2015 MISS CZECH REPUBLIC vysílá své vítězky na světové soutěže krásy. „V porotě, která bude missky vybírat, zasedne vedle Taťány Makarenko i Česká Miss 2015 Nikol Švanterová a zástupce IGY Centra. Odpoledne zpestří vystoupení zpěvačky Adély Částkové a diváci se mohou těšit i na tipy stylistky a různá módní i kosmetická doporučení,“ doplnila Pavlína Jandová.